{سلامتی} چاقی


راهکارهایی برای لاغر شدن

1. کالری کمتری دریافت کنید

اولین قدم برای لاغر شدن، کاهش مصرف کالری است. به دلیل اینکه افراد تنبل معمولاً تحرک کمتری دارند و مصرف کالری زیاد باعث چاقی می‌شود. بهترین راه برای اینکه کالری کمتری دریافت کنید، مصرف غذاهای رژیمی است.

اگر می‌خواهید با غذاهای رژیمی آشنا شوید، مطلب لیست غذاهای کم کالری و رژیمی را بخوانید.

2. لقمه‌های کوچک‌تری بخورید

خیلی‌ها عادت دارند که لقمه‌های بزرگ‌تری بخورند و لذت غذاخوردن را در همین می‌بینند! اما اینکار باعث می‌شود که غذای بیشتری بخورید و دیرتر سیر شوید. شما باید تلاش کنید غذاها را بجای 5 لقمه، در 7 و 10 لقمه نوش جان کنید. اینکار را می‌توانید به‌مرور انجام دهید.

خوردن لقمه‌های کوچک‌تر باعث می‌شود که سریع‌تر احساس سیری کنید و در مسیر کاهش وزن باقی بمانید.

3. کربوهیدرات کمتری مصرف کنید

غذای کم کربوهیدرات به طور کلی گاهی اوقات 2 با 3 برابر بیشتر از رژیم‌های کم چربی باعث از لاغر شدن می‌شود. به همین دلیل افراد زیادی برای کاهش وزن، سراغ رژیم‌های غذایی می‌روند که از کربوهیدرات کمتری استفاده شود.

 

4. سالاد بخورید

بهترین کاری که می‌توانید برای لاغر شدن انجام دهید، خوردن سالاد است. قبل از خوردن غذا یک کاسه سالاد خیار و گوجه، سالاد کاهو و یا هر سالاد دیگری که دوست دارید بخورید. فقط باید توجه کنید که نمک کمتری استفاده کنید و سس را کنار بگذارید.

5. قبل از غذا خوردن یک کاسه ماست بخورید

اگر فرصت آماده کردن سالاد ندارید، خوردن یک کاسه ماست هم می‌تواند به شما کمک کند. چند دقیقه قبل از غذاخوردن یک کاسه ماست کم چرب به همراه 2 مغزگردو بخورید تا کمتر احساس گرسنگی کنید.

6. قبل از خوردن غذا، آب بنوشید

نوشیدن یک لیوان آب قبل از غذاخوردن باعث می‌شود احساس سیری کنید و در نتیجه غذای کمتری بخورید.

7. میان وعده را فراموش نکنید

برای اینکه کاهش وزن موفقی را تجربه کنید باید در طول روز وعده‌های غذایی کوچک‌تری بخورید. در فاصله چند ساعتِ بین صبحانه تا نهار و همچنین بین نهار تا شام، یک میان وعده مختصر بخورید. این میان وعده می‌تواند یک میوه، یک عدد بیسکوئیت سبوس‌دار یا یک عدد خرما باشد.

8. پیاده‌روی کنید

اگر حوصله رفتن به باشگاه ندارید و حتی در خانه ورزش نمی‌کنید، حداقل روزی 20 دقیقه پیاده‌روی داشته باشید. برای اینکه برای پیاده‌روی انگیزه داشته باشید می‌توانید برنامه خرید خود را جوری تنظیم کنید که تا فروشگاه پیاده بروید.

9. تحرک بیشتری داشته باشید

افراد تنبل معمولاً علاقه‌ای به ورزش کردن و تحرک بیشتر ندارند. اما برای اینکه وزن کم کنید، باید تحرک بیشتری داشته باشید. چه کار باید کرد؟! برای شروع لازم نیست به باشگاه و یا انجام ورزش‌های پرتحرک فکر کنید، همینکه در هنگام صحبت تلفنی، راه بروید، روزی حداقل 5 دقیقه نرمش کنید، شروع بسیاری خوبی است.


  • درج کننده مطلب: خانم Z .Chehri
  • ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
  • ۳۲۷